آخرين نوشته ها

  • توهین دیگران چه مجازاتی دارد؟
  • نتیجه حضور ایران در المپیاد حقوق داوری تجاری بین‌المللی
  • چگونه یک زن می‌تواند حق طلاق بگیرد؟
  • صاحبان پلاک‌های مسروقه بخوانند
  • جریمه قانونی برای تخلفات صنفی و گرانفروشی
  • مدارک لازم برای تقاضای انحصار وراثت
  • آيا زوجه می‌تواند در صورت ممنوع الخروجی از سوی زوج، خودش را رفع ممنوع‌ الخروجی كند؟
  • آیا امکان فسخ قرارداد قبل از تاریخ انقضاء مدت اجاره وجود دارد؟
  • چگونه می‌توان جلوی سوء استفاده از سند گمشده منزل را گرفت؟
  • نکاتی که در قرارداد اجاره باید مورد توجه قرار گیرد
  • تا چه زمان می‌توان دیه را پرداخت کرد؟
  • حضانت فرزند دختر بعد از ازدواج مادر با چه کسی است؟
  • مجازات‌های قانونی مخلان آرامش عمومی در چهارشنبه آخر سال
  • شرایط ادای سوگند چیست؟
  • آیا زوجه در صورت عدم ثبت ازدواج توسط مرد، مجرم شناخته می‌شود؟
  • منظور از اموال غیرمنقول چیست؟
  • نحوه وصول دین از محل وثیقه یا رهن
  • بعد از گم شدن چک چه باید کرد؟
  • امکان استفاده از مصداق سوء رفتار برای پیگیری حقوقی علیه شوهر
  • مقررات مربوط به سوءاستفاده از سفید مهر و سفید امضا
  • خبرنامه

    آمار

    آنلاین : 3
    بازدید امروز : 667
    بازدید دیروز : 308
    بازدید هفته گذشته : 3834
    بازدید ماه گذشته : 11396
    بازدید سال گذشته : 46865
    کل بازدید : 128260

    تاریخ انتشار: 11:22 - 20 اسفند 1395

    به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، طبق قوانین ایران حضانت فرزند تا رسیدن طفل به سن بلوغ (در دختران 9 سالگی و در پسران 15 سالگی) به عهده والدین است و شخصی که حضانت به او محول شده است، حق خودداری از حضانت و یا اسقاط حق را ندارد.

    به عبارت قانونی "حضانت حق و تکلیف ابوین است"؛ بدین معنی‌که والدین حق دارند حضانت و سرپرستی كودك خود را به عهده گیرند و قانون جز در موارد استثنایی نمی‌تواند آنان را از این حق محروم كند و از سوی دیگر آنان مكلف هستند تا زمانی كه زنده هستند و توانایی دارند، نگهداری و تربیت فرزند خویش را به عهده گیرند.مطابق ماده 1170 قانون مدنی بعد از ازدواج مادری که حضانت دخترش با او بوده است، حضانت فرزند با پدر خواهد بود.

    نوشته شده در پنجشنبه 26 اسفند 1395 ساعت 11:16 توسط : تاپ نیوز | دسته : اخبار وبلاگ های حقوقی میزان بلاگ mizanblog.com | 11 بازدید
  • []

  • تاریخ انتشار: 15:00 - 05 آذر 1395

    به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روزنامه حمایت، سفته سندی است که به سبب آن امضاکننده تعهد می‌دهد در موعد مقرر یا عندالمطالبه، مبلغی را در وجه حامل یا فرد معین یا به حواله‌کرد او بپردازد. سفته علاوه بر امضا یا مهر متعهد باید مشخص‌کننده مبلغ تعهدشده، گیرنده وجه و تاریخ نیز باشد.

    نوشته شده در يکشنبه 7 آذر 1395 ساعت 12:01 توسط : تاپ نیوز | دسته : اخبار وبلاگ های حقوقی میزان بلاگ mizanblog.com | 43 بازدید
  • [ادامه مطلب] []

  • تاریخ انتشار: 05:00 - 22 شهريور 1395

     به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، مطابق ماده 493 قانون مدنی، چون ید مستاجر برای تصرف در عین مستاجره ید امانی است بنابراین مستاجر نسبت به عین مستاجره ضامن نیست.

    به این معنی که اگر عین مستاجره بدون تفریط یا تعدی او کلا یا بعضاً تلف شود مسئول نخواهد بود، ولی اگر مستاجر تفریط یا تعدی کند ضامن است، اگر چه نقصی در نتیجه تفریط یا تعدی حاصل نشده باشد.

    نوشته شده در پنجشنبه 25 شهريور 1395 ساعت 9:44 توسط : تاپ نیوز | دسته : اخبار وبلاگ های حقوقی میزان بلاگ mizanblog.com | 72 بازدید
  • []

  • تاریخ انتشار: 11:00 - 18 شهريور 1395

    به گزرش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روزنامه حمایت، مناسبات بین مالک و مستاجر از گذشته تا کنون تغییرات بسیاری کرده است؛ تا حدی که دیگر امروز ضرب‌المثل «اجاره‌نشینی؛ خوشینی» کاربرد ندارد. اما مسائلی مانند پرداخت هزینه‌های ساختمان یا جبران خسارت‌ها وارده به ساختمان درد مشترکی است که گذر زمان هم نمی‌تواند بر آن تاثیر بگذارد و چارچوب خاص خود را دارد.

    نوشته شده در شنبه 20 شهريور 1395 ساعت 11:53 توسط : تاپ نیوز | دسته : اخبار وبلاگ های حقوقی میزان بلاگ mizanblog.com | 70 بازدید
  • [ادامه مطلب] []

  •  

     

    برچسب‌ها: ,
    نوشته شده در دوشنبه 27 دی 1395 ساعت 21:57 توسط : تاپ نیوز | دسته : | بازدید


  • صفحه قبل 1 2 صفحه بعد
    سفارش تبليغات
    ایجاد وبلاگ | خوشنویسی با خودکار | تور کيش | تور نوروز 96 | خريد بليط هواپيما | بازار فرش کاشان | تور استانبول | شهر سفر | بانک اخبار | طراحی وبسایت | فروشگاه کتاب 3630 | سونوگرافی | فرش کاشان | بانک شهر | سايت صنعت ايران
    X
    تبليغات