» شوهر نمی‌تواند مانع تحصیل زن شود

تاریخ انتشار: 19:22 - 17 بهمن 1397

تحصیل زن,وظایف همسری آیا شوهر می‌تواند همسرش را از درس خواندن و به دانشگاه رفتن به استناد ماده 1117 قانون مدنی، منع نماید؟

پاسخ کارشناسان:
مطابق ماده 1117 قانون مدنی، شوهر می تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند. فلذا در پاسخ باید بیان داشت اشتغال به تحصیل زن، اشتغال به حرفه و صنعت محسوب نشده و از شمول ماده 1117 قانون مدنی خارج است. بنابراین شوهر نمی‌تواند مانع تحصیل زنی که وظایف همسری خود را در کنار تحصیل انجام می‌دهد، بشود.

 

وبلاگ تاپ نیوز - topnews

آخرین مطالب این وبلاگ



Buy Organic Traffic
Buy website Traffic