» رای غیابی که فرد محکوم از آن بی‌اطلاع باشد، قابل واخواهی است

تاریخ انتشار: 19:49 - 27 بهمن 1397

با سلام تقاضا دارم جواب من را واضح بدین خواهش میکنم ازتون نزدیک ۱ سال پیش فردی به بنده اتهام وارد کرده که من را با چاقو زده ای. من هم طبق درخواست مقام قضایی حاضر شدم و از خودم دفاع کردم و از بنده ضامن خواستن گفتن وگرنه بازداشت میشی دست رو قران گذاشتم من نزدمش حداقل شاهد بگین بیاره خلاصه پرونده از بازپرسی رفت به مرحله حکم دادن که برای من نامه فرستادن منزل پدرم که چون با من قهر بودن نامه به دستم نرسید. نامه دوم هم رفته دم خونه پدرم، نبودن دادن به همسایه پدرم. اونهام ندادن بهم که این ها رو الان فهمیدم. الان غیابی برام حکم صادر کردن و از مهلت واخواهی هم یکماه گذشته. منم در تماس بودم با شاکی میگفتم بخدا من نزدمت. اونم میگفت بیا اعتراف کن بگو مادر زنم گفته بهت منو بزنی. منم گفتم چنین کاری رو اونا نکردن و منم نکردم اینکارو و خودمو مدیون هم نمیکنم. گفت پس ولش کن دنبال پرونده نرو؛ من گذشت کردم. الان میبینم حسابامو بستن و ممنوع الخدمات شدم. تو رو به پیغمبر بگین چیکار کنم. از کجا بیارم ۱۵ میلیون جریمه بدم و یکسال زندان چطور برم با سه تا بچه اونم دم عید در خونه مستاجری اونم با شغل بازاریابی؟ اگر زندان بشم از کار هم اخراج میشم. تو روخدا راهنمایی کنین.

پاسخ کارشناسان وکیل‌ آنلاین:

طبق ماده 406 قانون آیین دادرسی کیفری،چنانچه رای دادگاه که بصورت غیابی صادر شده مبنی بر محکومیت متهم باشد، ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ واقعی، قابل واخواهی در همان دادگاه میباشد و پس از انقضای مهلت واخواهی برابر مقررات حسب مورد قابل تجدیدنظر یا فرجام است. بنابراین با توجه به غیابی بودن حکم و عدم اطلاع شما از صدور آن، طبق تبصره 2 همین ماده، هر گاه حکمِ غیابی دادگاه، ابلاغِ واقعی(ابلاغ به خود شخص) نشده باشد، محکوم علیه میتواند ظرف 20 روز از تاریخ اطلاع، درخواست واخواهی کند.
وبلاگ تاپ نیوز - topnews

آخرین مطالب این وبلاگ



Buy Organic Traffic
Buy website Traffic