» اطلاعاتی درباره موتورسیکلت و استعلام خلافی

اطلاعاتی درباره موتورسیکلت و استعلام خلافی

 

استعلام خلافی موتورسیکلت

با پیشرفت فناوری و تکنولوژی می توان براحتی و بصورت آنلاین استعلام خلافی موتورسیکلت را از طریق اینترنت دریافت کنید.

روش های اخذ استعلام خلافی موتورسیکلت

چند نکته که باید قبل از خرید موتور سیکلت بدانید

به نقل از ایده آل مگ با بالا رفتن قیمت بنزین بر خلاف اتومبیل ها ، موتور سیکلت ها می توانند از نظر اقتصادی مصرف سوخت بهتری داشته باشند. موتورسیکلت ها برای انتقال یک یا دو موتور سوار هستند. به طور کلی یک موتورسیکلت فقط دو چرخ دارد اما هر وسیله نقلیه ای با کمتر از چهار چرخ می تواند به عنوان موتور سیکلت طبقه بندی شود.

طرح موتورسیکلت امروزی در سال 1914 انجام شد و از آن زمان تاکنون اساساً بدون تغییر مانده است. ساختار کلی و عملکرد یک موتور سیکلت بسیار ساده است. این وسیله شامل یک موتور بنزینی است ، که دقیقاً مانند موتور موجود در یک ماشین حرکت برگشتی پیستون ها را به حرکت چرخشی تبدیل می کند. یک سیستم گیرنده این حرکت را به چرخ عقب منتقل می کند. با چرخاندن چرخ عقب موتور ، موتور به جلو سوق داده میشود. فرمان با چرخاندن چرخ جلو از طریق میلگردها حرکت موتورسیکلت را به هر سمتی انجام می دهد. دو اهرم دستی ، سوار را قادر می سازد تا بتواند کلاج و ترمز جلو را  کنترل کند، در حالی که دو پدال باعث تغییر دنده و کنترل ترمز عقب می کند.

آیا موتورسیکلت خوب است

موتور سیکلت ها می توانند به خصوص برای مبتدیان نگران کننده باشند. برای اکثر مردم ، تصمیم گیری برای خرید موتورسیکلت سخت است ، زیرا توسط اطرافیان خود دلسرد می شوند. ما در این مقاله تعدادی از حقایق مفید درباره موتور سیکلت ها را بیان کرده ایم. این موارد باید شما را قادر سازد تا در مورد خرید اولین موتورسیکلت خود ، انتخاب های صحیح انجام دهید.

انواع موتور سیکلت

موتور سیکلت انواع مختلفی دارد و باید موتورسیکلتی را انتخاب کنید که بیشتر با کیف پول ، سبک و ... همخوانی داشته باشد.

متداول ترین انواع موتور سیکلت ها

کدام نوع موتور سیکلت برای مبتدیان مناسب است؟

موتورسیکلت های استاندارد بدون شک برای افراد مبتدی مناسب است. ویژگی تعیین کننده آنها این است که از موقعیت سواری به صورت قائم برخوردار هستند. آنها محبوب ترین نوع موتور سیکلت هستند که قیمت ارزان نیز دارند.

سالانه چند نفر در تصادفات موتور سیکلت جان خود را از دست می دهند؟

مسئله ایمنی همان چیزی است که در سراسر جهان بیشتر مردم را از خرید و سوار شدن موتور سیکلت دور می کند. در سال گذشته 1397، سه هزار و 745 موتورسوار در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. از این تعداد سه هزار و 608 نفر مرد و 137 نفر زن بودند.

بزرگترین تولید کننده موتور سیکلت در جهان

در زیر نام برخی از بزرگترین تولید کنندگان موتور سیکلت در جهان آمده اند:

چند دلیل خرابی موتورسیکلت

موتورسیکلت بدون برخورداری از مقادیر مناسب هر یک از عناصر زیر به سختی کار می کند یا اصلاً استارت نمی زند. می توانید هر یک از آنها را عیب یابی کنید .

مخلوط هوا / سوخت

رایج ترین زمان مواجه شدن با مشکلات سوخت ، زمانی است که شما سعی می کنید موتور سیکلت خود را برای اولین بار پس از مدت طولانی روشن کنید. پس از مدتی ، گاز می تواند خراب شود و اکتان از دست می دهد که  باعث  عدم احتراق شود. بنزین تازه می تواند تفاوت زیادی در توانایی موتور و راه اندازی موتور ایجاد کند.

موتورسیکلت باید بتواند مقدار مناسبی از هوا را برای مخلوط شدن با گاز بدست آورد. یک خط خلاء شکسته یا شل می تواند باعث شود هوای زیادی به داخل محفظه احتراق کشیده شود که باعث تغییر در مخلوط هوا و سوخت می شود و اجازه نمی دهد موتور به درستی شعله ور شود. در مقابل ، کمبود هوا نیز می تواند مشکل ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که هوا می تواند از فیلتر / ورودی هوا عبور کند.

جرقه / احتراق

برای تست جرقه های خود ، آنها را از سرسیلندر خارج کرده و سپس آنها را دوباره به داخل شاخه وصل کنید. در این روش احتیاط زیاد داشته باشید زیرا جرقه می تواند هر مخلوطی را که از سیلندر باز خارج می شود ، مشتعل کند. جرقه توسط برق با ولتاژ بالا ایجاد می شود و می تواند شوک ایجاد کند و علاوه بر انفجار یا خطر آتش سوزی ، هر سوخت خارج شده می تواند به چشم آسیب برساند.

فشرده سازی

اگر یک یا تمام سیلندرهای موتورسیکلت فشرده سازی کم داشته باشند ، موتور به درستی کار نمی کند. مخلوط هوا / سوخت نیاز به فشرده سازی دارد تا دمای آن را تا جایی افزایش دهد که قابل احتراق باشد. بدون فشرده سازی کافی ، مخلوط مشتعل نخواهد شد.

برای بررسی فشرده سازی ، به یک تستر فشرده سازی نیاز دارید. برخی از دلایل فشار کم ، حلقه های پیستونی فرسوده ، پیستون یا سیلندر به ثمر رسیده ، مهر و موم شده میل لنگ یا سرواشر است. رفع این مسائل معمولاً نسبت به مشکلات قبلی بسیار گران و وقت گیر است.

چرا موتورسیکلت روغن سوزی دارد؟

اگر موتور روغن سوزی دارد ، این می تواند نشانه چند مشکل مختلف در موتور باشد.

آخرین مطالب این وبلاگBuy Organic Traffic
Buy website Traffic