» چه زمانی گواهینامه توقیف می‌شود؟

چه زمانی گواهینامه توقیف می‌شود؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: سرهنگ محمدحسن ابراهیم‌پور رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا اظهار کرد: براساس ماده ۴ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال ۱۳۸۹، به ماموران راهور ناجا این اجازه داده می‌شود که متخلفان راهنمایی و رانندگی را پس از تشخیص تخلف و انطباق آن با میزان جرایم متوقف کنند و در صورتی که فرد متخلف از دریافت قبض جریمه خودداری کند، قبض صادر شده به منزله ابلاغ قانونی تلقی می‌شود. چنانچه وسیله نقلیه در محل غیرمجاز متوقف باشد و یا در صورت عدم حضور متخلف، قبض به بدنه خودرو الصاق می‌شود.

وی ادامه داد: اگر نمرات منفی راننده به ۳۰ برسد، گواهینامه او به مدت ۳ ماه توقیف می‌شود و در اکثر ارتکاب تخلفات جدید در صورتی که ۲۵ نمره به راننده تعلق گیرد، گواهینامه به مدت ۶ ماه ضبط می‌شود، البته هرگاه پس از اعمال مقررات، ۲۰ نمره جدید به راننده تعلق گیرد گواهینامه او باطل می‌شود.

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا تصریح کرد: همچنین توقیف خودرو هم شامل مواردی همچون حسب دستور مقام قضایی، تصادفات منجر به فوت و جرح، جرایم خودرویی ۳۰ میلیون ریالی و ارتکاب راننده به دو تخلف حادثه‌ساز می‌شود.

سرهنگ ابراهیم‌پور تاکید کرد: استعلام خلافی خودرو هم از ۴ طریق مراجعه به سایت راهور، سایت اینترنتی پلیس من، مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰، مراجعه به اجراییات پلیس راهور سراسر کشور و ارسال کد ۱۷ رقمی کارت یا سند خودرو به شماره پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ انجام می‌شود.

وی یادآور شد: تمام مردم عزیز از پرداخت خلافی از طریق اپلیکیشن‌های غیرمجاز به جز سامانه‌های ذکر شده خودداری کنند.

فرم ارسال نظر  برترین وکیل  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


گران خریدن ممنوع ، تبلیغات شما تخصص ماست گران خریدن ممنوع ، تبلیغات شما تخصص ماست مشاهده