آخرين نوشته ها

  • اجرای ساختار جدید قوه قضائیه از شنبه آینده
  • چگونه از وکیل شکایت کنیم؟
  • مواردی که تاخیر در شکایت، حق شکایت کیفری را ساقط می‌ کند
  • وکالت زن در طلاق
  • وب سایت همایش طب و قضا راه اندازی شد
  • مجازات صادرکننده چک بی‌محل در اصلاحیه جدید قانون چک
  • انواع طرح فرش و قالی کاشان
  • رای غیابی که فرد محکوم از آن بی‌اطلاع باشد، قابل واخواهی است
  • منع بازداشت زوج در مواردی که استطاعت مالی ندارد
  • شوهر نمی‌تواند مانع تحصیل زن شود
  • مستمری زنان از همسر فوت شده
  • دادخواست مطالبه مهریه
  • نوآوری در اصلاحیه قانون چک: "چک موردی" برای کسانی که دسته چک ندارند
  • قانون شوهرانی را که برای فرار از پرداخت مهریه اموال‌شان را به نام دیگری می‌زنند، مجازات می‌کند
  • دیه زن و مرد در تصادفات برابر است
  • شرایط مطالبه چک تضمین
  • آیا پدری که چند فرزند دارد می‌تواند همه اموالش را در زمان حیات خود به یک فرزند ببخشد؟
  • انواع عقد و شرایط آن
  • فرزند طلاق به پدر می‌رسد یا مادر؟
  • چگونگی توقیف حقوق کارمند برای پرداخت اقساط مهریه
  • خبرنامه

    آمار

    آنلاین : 4
    بازدید امروز : 444
    بازدید دیروز : 1363
    بازدید هفته گذشته : 1807
    بازدید ماه گذشته : 16246
    بازدید سال گذشته : 175086
    کل بازدید : 822758

    تاریخ انتشار: 11:22 - 20 اسفند 1395

    به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، طبق قوانین ایران حضانت فرزند تا رسیدن طفل به سن بلوغ (در دختران 9 سالگی و در پسران 15 سالگی) به عهده والدین است و شخصی که حضانت به او محول شده است، حق خودداری از حضانت و یا اسقاط حق را ندارد.

    به عبارت قانونی "حضانت حق و تکلیف ابوین است"؛ بدین معنی‌که والدین حق دارند حضانت و سرپرستی كودك خود را به عهده گیرند و قانون جز در موارد استثنایی نمی‌تواند آنان را از این حق محروم كند و از سوی دیگر آنان مكلف هستند تا زمانی كه زنده هستند و توانایی دارند، نگهداری و تربیت فرزند خویش را به عهده گیرند.مطابق ماده 1170 قانون مدنی بعد از ازدواج مادری که حضانت دخترش با او بوده است، حضانت فرزند با پدر خواهد بود.

    نوشته شده در پنجشنبه 26 اسفند 1395 ساعت 11:16 توسط : تاپ نیوز | دسته : اخبار وبلاگ های حقوقی میزان بلاگ mizanblog.com | 503 بازدید
  • []

  • تاریخ انتشار: 17:32 - 23 آبان 1397

    فرزند طلاق,حضانت فرزند,حضانت طفل,والدین طلاق

    باسلام بنده 14 سال ازدواج کردم و دو دختر 9 و 11 ساله یک پسر 3 ساله دارم. از چندسال قبل

    با همسرم اختلاف پیداکردم بنده تا به امروز صبر کردم شاید اوضاع بهتر شود اما همسرم از بنده

    و خانواده ام فاصله گرفت هر چقدر هم نصیحت میکنم به هیچ عنوان گوش نمی کند مدتی است

    سر کوچکترین مسایل صحبت طلاق می کند درضمن اخیرا سر یه موضوع بی ارزش رابطه ما با

    خانواده بنده و برادرانم را قطع کرده. بنده باخانواده خانمم بارها صحبت کردم که شما نصیحتش

    کنید اما بی فایده بوده. سوال بنده این است اگر چنانچه درخواست طلاق داده شود حضانت بچه

    هام به چه شکل خواهد بود و میزان مهریه ایشان طبق نرخ امروز چقدر میشود ( مبلغ مهریه 8

    میلیون تومان به اضافه 14 سکه ) می باشد.

    نوشته شده در دوشنبه 28 آبان 1397 ساعت 11:59 توسط : تاپ نیوز | دسته : خبرگزاری المیزان mizanonline.ir | 93 بازدید
  • [ادامه مطلب] []

  •  

     

    برچسب‌ها: ,
    نوشته شده در دوشنبه 27 دی 1395 ساعت 21:57 توسط : تاپ نیوز | دسته : | بازدید


  • صفحه قبل 1 صفحه بعد
    سفارش تبليغات
    نماینده میکروتیک | منزل مبله شیراز | تشریفات عروسی | فرش کاشان | طراحی بنر | تور چابهار | کتراک | اجاره آپارتمان مبله در تهران | آموزش بازاریابی | آینه کاری | گیت کنترل تردد نفر | اجاره سوئیت در شیراز | فرش کاشان | مهاجرت به آلمان | آموزش زبان انگلیسی | دکتر نوروزیان | طراحی سایت | تحصیل در آلمان | محمد صفرزاده | خرید ساعت | چاپ کارت شناسایی | منزل مبله | محمد دبیری
    X
    تبليغات